VEČEŘE OD BABIČKY

Instantní směs plná zeleniny a bylinek pro psy krmené syrovou B.A.R. F., i vařenou stravou. Směs VEČEŘE OD BABIČKY je ideální přílohou k mletému masu. Je vhodná také pro zvířata s váhovým deficitem a starší zvířata. Mimořádně vhodná pro podávání v zimních měsících a v kombinaci s ostatními směsmi také jako pestrý doplněk pro štěňata ve vývinu.

Gramáž balení: 500 g 

169,00 Kč


1. Přílohu zalijte horkou vodou a přiklopte. 

Pro zachování bioaktivních látek, zejména enzymů a vitamínů zaléváme vodou o teplotě max. 50°C.

2. Doba namáčení je 15 až 30 minut. Namočenou přílohu spotřebujte do 3 hodin nebo zamrazte. V opačném případě hrozí, že příloha zkysne a bude nepoživatelná.

3. Pro zvýšení stravitelnosti je vhodné namočenou, nabobtnanou přílohu se zeleninou rozmixovat nebo zmrazit a poté rozmrazit.

4. Přidejte čajovou lžičku oleje pro lepší stravitelnost a chuť (např. olivový, lososový, ostropestřecový, lněný, apod.) Doporučujeme přidat také lžičku Zdraví v pudru.

5. Hotovou přílohu vmíchejte k syrovému (eventuálně vařenému) masu. Doporučený poměr příloha/maso naleznete níže.

Podávejte a mějte spokojeného psa :).


Půl hrnku přílohy VEČEŘE OD BABIČKY zaléváme půl hrnkem vody. Konečná hmotnost přílohy je součtem přílohy v suchém stavu (půl hrnku odpovídá cca 50 g) a vody (půl hrnku odpovídá cca 120 ml) = tedy cca 170 g hotové přílohy.

Z balení o hmotnosti 500 g připravíte celkem 1,7 kg hotové přílohy. 


Hrachové instantní vločky mají vysoký obsah bílkovin, zinku, vitaminu B1 a provitaminu karotenu a nízký obsah tuku. Z minerálů obsahují především vápník a fosfor. Vitamin B1 (tiamin) přispívá k funkčnosti nervů. Riboflavin slouží jako zásobárna energie a niacin posiluje srdce a krevní oběh.

Mrkev obsahuje vitamín A, vlákninu, bílkoviny, vodu a antioxidanty. Mrkev má močopudné a projímavé účinky. Je vhodná při močových kamenech, revmatických zánětech kloubů, chorobě srdeční a při šerosleposti. Podporuje vylučování cholesterolu z těla.

Rajčata sušením pouze ztrácí plody vodu, ale veškeré nutriční látky zůstávají např. vláknina, antioxidanty, vitamín A, C, sodík, draslík a železo.

Petržel (plod + nať) působí močopudně. Pomáhá z těla odstraňovat škodliviny. Obsahuje vitamíny A, C, B1, B2 apod. dále také minerální látky jako jsou vápník, draslík a fosfor. Má čtyřikrát více vitamínu C než pomeranče a zelí. 

Červená řepa obsahuje batein, který brání kornatění tepen, podporuje činnost jater, povzbuzuje činnost žaludku a tvorbu žluči, má močopudné účinky, aktivuje tvorbu červených krvinek, zbavuje střeva jedovatých látek, odstraňuje zácpu, dodává srsti pružnost a lesk, obsahuje vitamín C, B.

Sezam loupaný patří mezi nejzdravější semínka, má vysoký obsah vitamínu B1 B3, hořčíku a fosforu.

Medvědí česnek je bio koření a obsahuje vitamín C. Má vliv na zdraví srdce a cévního systému, podporuje oběhové funkce, přispívá k udržení normálního metabolismu cholesterolu. Ovlivňuje funkce střev.

Pastinák působí močopudně a má uklidňující účinky. Užívání zlepšuje chuť k jídlu a pomáhá při čištění močového měchýře od močových kamenů či písku.

Pórek obsahuje vitamíny A, B a C, karoten, minerální látky jako draslík, vápník, fosfor, železo, mangan a selen. Povzbuzuje chuť k jídlu, podporuje činnost zažívacích orgánů a ledvin.

Celer působí protizánětlivě, močopudně podporuje činnost ledvin, povzbuzuje chuť k jídlu, podporuje trávení, zpevňuje cévy. Vhodný pro diabetiky, revmatiky a při obezitě.

Paprika obsahuje cukry, bílkoviny, barviva, ostrou látku kapsaicin, tuky, silice a vitamíny A, B a C. Má vliv na omezení mrtvice a srdečních onemocnění, proti kornatění cév, podporuje chuť k jídlu, má dobrý vliv na fyzickou i duševní svěžest.

Kurkuma má protizánětlivé účinky, podporuje imunitu a pohybový aparát. Má příznivý vliv na dýchací soustavu a preventivně působí proti rakovině. 

Libeček obsahuje třísloviny, silice, vitamíny, cukry a organické kyseliny. Podporuje trávení, srdeční a jaterní činnost, čistí krev, pomáhá při revmatismu a posiluje organismus. 

Konopné pokrutiny hodí se pro zvířata s váhovým deficitem, podporují tvorbu svalové hmoty, doporučuje se užívat při v průběhu březosti a laktace, při rekonvalescenci a na podporu vitality u starších zvířat.

Konopné pokrutiny jsou známé také pro velké množství rostlinných bílkovin (cca 28 %), měly by být součástí jídelníčku všech zvířat, které potřebují přijímat jejich vyšší množství. Konopné pokrutiny jsou vyráběny lisováním z konopných semínek za studena při teplotě zpracování 45-48 °C.

Majoránka příznivě působí na normální funkci nervové soustavy, snižuje krevní tlak a podporuje správnou funkci srdce.